Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Künye    Süper Lig Fikstürü  

Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

NİHAYET!

Okunma  Yazar : Halis Yıldız
Yorumlar  Yorum Sayısı : 4
Tarih  Tarih : 07 Mayıs 2012, 19:58

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yer Elazığ Atatürk stadyumu;Adı stad ama bana göre Tarla!

Rakip Buca spor

Takımımız stresli ve yorgun.

Stadyum boş ve maça ilgi az.

Şampiyonluk havası yansımıyor sahaya.

Beklenmiyordu her hal.

İstenmiyor muydu yoksa!

Selçuk başkan tedirgin,Selçuk başkan endişeliydi.Zordu elbette yüzmüş, yüzmüş kuyruğuna gelmişti.Kaybetmek istemiyordu bunca zahmetten sonra.

Birde Selmanoğlu ile gerçek Elazığ sevdalıları çok istekliydi bu maçı almaya.

Maçın başından sonuna kadar da böyleydi.Umutsuzdu ama istekliydi‘’Elazığlı’’

Son saniyelere girerken daha bir stres altına girdi herkes.

Neyse ki şans bizden yanaydı.

Yüce Allah acımıştı hep kaybeden Elazığ’a!

Maç bitti ve coşkumuz yansıdı sahaya diyemeyeceğim;çünkü hazırlanmamıştık.

Ummamıştık şampiyon olacağımızı.

Her şeye rağmen güzel ve heybetli bir coşku değimliydi bizimde hakkımız sevgili dostlar?

Elbette ki hakkımızdı ama dedim ya,beklemiyorduk ve umursamıyorduk.

Umudumuzu kaybetmiştik.

Ve beklemediğimiz bir anda tam karşımız daydı şampiyonluk.

Ne olacaktı şimdi nerden çıkmıştı bu şampiyonluk…

Sevinmek ve kutlamak gerekirdi ama ortada bir şey yoktu.

Önce orta yuvarlakta yaşandı birazcık heyecan.Ardından protokole koştu gençlerimiz.

Tebrikler ‘’Selçuk’’ başkanımız ile ‘’Selmanoğlu’’ başkanımızaydı ama onların yanında duran milletvekillerimiz,bürokratlarımız ve Elazığspor’a  tatmin edici bir yardımı dokunmayan  ve geçtiğimiz aylarda Elazığsporumuza yardım için düzenlenen geceye katılmayanlar da nasipleniyordu bu tebrikten.

Üzülüyordum…Hak etmemişlerdi bunu.Hakları değildi elbette.

Bunların hiçbiri kötü günümüzde yanımızda değillerken neden sevincimize ortak oluyorlardı acaba…Haksızlıktı yaptıkları!

Diyelim ki seviyorlardı Elazığsporumuzu.Onlarda istiyorlardı takımımızın şampiyon olmasını.O zaman  devre arasında  takımımızın soyunma odasına gidip te oyuncularımıza şampiyonluk primi gibi tetikleyici bir maddi yardımı neden düşünemediler.Veya düşündüler de ben mi yanılıyorum.Bunu yaptıysalar teşekkür,yapmadılarsa sizlerin takdirine bırakıyorum şeref türbinindeki değerli ağabeyleri.

Şimdi bundan sonra neler olabilecek ona bakalım artık.Geçmişe takılıp kalmayalım.

Bana göre acilen yapılması gerekenler arasında önceliğin stadyumdan çok bir tarlayı andıran sahamızı hızlı bir şekilde yenilemek lazım.Yeni stadyum sözü verenlerden de bu işi uzatamadan hızlı bir şekilde devreye sokmalarını isteyelim.Bu sorunu;Bölge hastanesi veya öteki müjdeler gibi yapmaya çalışırlarsa işimiz fena…Öteki hizmetler bekleyebilir ama ‘’STADYUM’’asla beklemeye gelmez.Yapılmadığı takdirde hiçbir takım gelip bu tarlada top koşturmaya yanaşmaz haberiniz olsun.

 

Elazığsporun süperliğde devam etmesini istiyorsak,herkes ama herkes sorumluluk alarak çaba sarf etmeli ve kalıcı yatırımlar kazandırmalıdır takımımıza.

Örneğin oto garın yanındaki kamyon garajı sanırım belediyemize ait bir arsa.

Orasını Elazığspor aş ye tahsis edip,görkemli bir iş merkezi ve petrol istasyonu yapılmasına ön ayak olmalıdır sayın başkanımız…Valilik ve resmi kurumlarımız ile iş dünyamızın duayenlerini de unutmamak lazım.Mademki seviyorlar Elazığsporu onlarda karınca kaderince yardım etmeyi bırakıp kalıcı yatırımılar la destek vermelidirler.

Hepimiz biliyoruz ki taşıma suyla değirmen dönmez.

Biran evvel suyu aharına bağlanmış birkaç yatırım lazımdır Elazığsporumuza.

Şehrin giriş ve çıkışlarında elazığsporumuza ait ürünlerin satılacağı ve şehrimizden  transit geçiş yapan araçların mola verebileceği harikulade mekanlar da düşünülebilir süper ligden düşmemek ve ligde  devamlılık sağlamak için.

Birde altyapıya önem vermek gerekir elbette.Gençlerimiz ve bu işe heves salan çocuklarımızın futbol dünyasına kazandırılması adına mutlaka yapılması gereken ve kârlılığı çok fazla olan bu işi kesinlikle göz ardı etmeyelim.Bunun örneğini dünkü maçta gördüm ben.Tüm futbolcularımızın emeği vardı bu şampiyonlukta ama inanın hemşerimiz Murat KAYALI kardeşimiz daha bir efor harcıyordu kazanmamız için.Zaten 1. golde onun eseriydi.Öylesine büyük bir özveriyle topa koşmasaydı ve avuta gidecek bir topu oyuncularımıza kazandırmasaydı beklide şampiyonluğa veda edecektik.

Elazığımızda yetişen her çocuk hem takımımız için lazım hem de çocuklarımızın geleceği için

Büyük önem arz eder.Unutmayalım bunu.

Ben başta büyük sıkıntılara göğüs gererek sadece  takımımızın şampiyon olmasını düşünen ve şampiyon olmasında emeği geçen  Selçuk Öztürk başkanımız olmak üzere,takımımızın her sıkıntısında yanında olan sayın belediye başkanımıza ve maddi olmasa da manevi destek veren herkesi ve futbolcularımızı kutluyor,takımımızın şampiyonluğu kabullenemeyenleri de kınıyorum…Şunu çok iyi bilin ki bu takım yalnızca Elazığ’ı temsil etmiyor tüm Doğu Anadoluyu temsil ediyor…Şahsi faydanızı bir kenara bırakıp takımımızı ve onun değer varlıklarını desteklemek en mantıklı olanıdır bu geçiş döneminde.

Saygı ve sevgilerimi sunuyor şahsım ve firmam Karsan Yıldızlar Otomotiv adına Elazığsporumuzu ve ona gönül verenleri yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

BU MAKALEYİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 4 yorum yazılmıştır.

HULUSİ [ 14 Mayıs 2012, 09:01 ]
Elazığ sporun sırtından bir yere gelenlerin hali ortada.Oysaki bir şehrin en etkili reklamı olan bu mekanizmaya tüm Elazığ'lıların sahip çıkması gerekmektedir.Yoksa sonumuzun bir Erzurum,Van,Diyarbakır,Malatya olması 1-2 sene içinde olacak şeylerdir.
BODBAYR [ 13 Mayıs 2012, 15:08 ]
Daha düne kadar Elazığ'a sahip çıkmayanlar bugün Elazığ sporla prim yapmanın peşinde.Elazığ spor kendi imkanlarıyla ve bir kaç yöneticinin duyarlılığıyla süper lige çıkmıştır.Kimse kendine malzeme çıkarmasın..
MEHMET EMİN ÖLÇÜCÜOĞLU [ 08 Mayıs 2012, 16:54 ]
Onu bunu bilmem arkadaşlar ELAZIĞ SPOR SÜPER LİGDE :)

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Bu Yazarın Önceki Yazıları

Son Haberler

ETSO SEÇİMİ VE HAFIZALARDA KALANLAR!14 Mayıs 2013

Elazığ Star Haber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi