Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Künye  


Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Belediyede Mücahit Yanılmaz Sesleri!

Yerel seçimler takviminin açıklanması ile birlikte siyaset kazanı iyice ısınmaya başladı. Özellikle siyasi kulislerde konuşulanlar Elazığ'da yeni dönem birçok şeyin değişebileceği sinyallerini veriyor.

Kategori  Kategori : Siyaset
Yorumlar  Yorum Sayısı : 14
Tarih  Tarih : 01 Ekim 2012, 17:55

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 


Yerel seçimler takviminin açıklanması ile birlikte siyaset kazanı iyice ısınmaya başladı. Özellikle siyasi kulislerde konuşulanlar Elazığ’da yeni dönem birçok şeyin değişebileceği sinyallerini veriyor.
Seçimin erkene alınacağı haberi bile adaylık düşününler için yeterli olurken,seçim tarihinin açıklanmasının ardından Elazığ’da siyaset iyice kızışmaya başladı. Partilerinden aday olmak isteyenler taban yoklamasına başlarken,İlimizdeki en önemli gelişme Mücahit Yanılmaz’ın Has Partiden Ak Partiye geçmesi oldu.

Kim ne derse desin önümüzdeki yerel seçimlerde çok büyük bir sürpriz beklenmiyor.Çünkü tüm çıplaklığıyla mevcut Elazığ Belediyesinin hali ortada.Bugün Elazığ’da yaşayan bir seyyar satıcıya da sorsanız ’’Elazığ’da belediye mi var’’diyebiliyorsa hiç kimse tekrar Süleyman Selmanoğlu’nun aday gösterilip kazanacağını ifade etme gereği duymasın.Çünkü artık böyle bir ihtimal bile yok(!)Yeni  Belediye Başkanı kim olursa olsun bir enkaz devir alacak.Bu işi ustalığıyla yapacak Ak Partide kaç isim var dersiniz?mevcut şartlarda bir elin 2-3 parmağını geçmez.İktidar partisi Ak Partide hareketli kulisler yaşansa da Has Parti’den Ak Partiye geçişi ile heyecan yaratan bir isime değinmek istiyoruz.Mücahit Yanılmaz.Merhum Hamza Yanılmazın ağabeyi.Mütevazi dik duruşlu ve dürüst bir insan.Görev aldığı her alanda büyük başarılara imza atmış bir profil.Gerek aile yaşantısı,gerekse sorumluluk aldığı işlerdeki başarısı ile örnek gösterilecek bir isim.Şüphesiz ki bu yakıştırmalar kamuoyunun büyük bir bolümü tarafından benimsenmekte.Çünkü geçmiş dönemlerde Rahmetli belediye başkanımız ve vekilimiz Değerli Hamza Yanılmaz’ın yaptıklarını unutmadı bu şehrin insanları.Eğer Ak Parti Elazığ’da bir şeyleri yeniden kazanmak istiyorsa bu ismi Elazığ’a kazandırmalıdır.Mevcut kamuoyunda alışıla geldik isimler dışında adaylığı heyecan yaratacak bir ismin olmaması Yanılmaz’ın ismini bu günlerde daha da ön plana çıkarıyor. Eğer Yanılmaz Elazığ Belediye başkanlığı için Ak Partiden aday adayı olursa Elazığ Ak Partiyle yola devam edip bir şeylerin düzelmesine vesile olur.Umarız Sayın Yanılmaz tabanın sesini dinler ve Elazığ’ın kurtarıcısı olur.

 

 

 

 

 

Mücahit YANILMAZ

 

19.01.1961 PALU/ELAZIĞ doğumlu.

 

EĞİTİM

 

Palu Atatürk İlköğretim Okulu ve Elazığ Sanayi Mahallesi 27 Mayıs İlköğretim Okulu(İstiklal İlköğretim),Elazığ İmam Hatip Lisesi Orta Bölüm, Diyarbakır İmam Hatip Lisesi ve Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun.

 

BÜROKRASİ

 

Erzincan/Kemaliye İlçesi ve Elazığ Merkez Miyadın Köyü İmam Hatiplik

Elazığ Merkez Rüstem Paşa Camisi Müezzinlik

Yem Sanayi Türk A.Ş. Elazığ Yem Fabrikası Bakım Onarım Mühendisliği

Tunceli, Muş, Van, Mardin/Kızıltepe, Adıyaman vb illerin içinde olduğu fabrikaların Bakım Onarım Mühendisliği

İstanbul Yem Fabrikası Bakım Onarım ve İmalattan sorumlu İşletme Mühendisliği

Yem Sanayi Türk A.Ş. Ankara Merkez Atölyeler Müdürlüğü (Türkiye’nin 27 İlinde bulunan Yem Fabrikalarının makine ve makine yedek parçalarının imalatının yapıldığı birim)

TBMM Milletvekili Danışmanlığı

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Doğalgaz Daire Başkanlığı (Ankara’da 120 milyon USD’lık doğalgaz altyapı yatırımının ve işletmesinin sorumlusu)

EGO Genel Müdür Yardımcılığı (EGO bünyesinde bulunan Doğalgaz, Ulaşım Planlama, İkmal, Bütçe ve Raylı Sistem Daire Başkanlıklarının bağlı olduğu Gn. Md. Yrd.)

EGO Genel Müdürlüğü ( EGO, Ankara’nın Şehir İçi Otobüs İşletmesi, Metro ve Ankaray Yapımı ve Doğalgaz Altyapı yapım ve İşletmesinden sorumlu kuruluştur)

BUGSAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ( BUGSAŞ, Ankara’nın Şehirlerarası Otobüs İşletmesi “AŞTİ” ve METRO,ANKARAY İşletmelerini bünyesinde bulunduran kuruluş) görevlerinde bulundu.

 

SOSYAL

 

Diyarbakır İHL Okul Başkanlığı

Elazığ FÜ Talebe Dernek Başkanlığı (12 Eylül Askeri Darbesinde kapatıldı)

Elazığ MTTB Üniversite Başkanlığı

Elazığ İlim ve Hayra Hizmet Vakfı Genel Sekreterliği

Elazığ Akıncı Gençler Derneği İl Başkan Yardımcılığı

Elazığ Altın Yumruk Spor Okulu Taekwondo Antrenörlüğü

Teknik Elemanlar Derneği Ankara Bölge Başkanlığı ( Mühendis ve Mimarların üye olduğu dernektir)

Teknik Elemanlar Derneği Genel Başkanlığı (Türkiye genelinde 48 İlde Şubesi ve toplam 45 Bin Üyesi vardır)

EGO SPOR Kulüp Başkanlığı (3.Ligde oynayan futbol takımı,13 branşta eğitim alan binlerce sporcunun olduğu kulüptür)

 

SİYASİ

 

MSP Elazığ Gençlik Kolları

RP ve FP Ankara İl Danışma Kurulu Üyeliği

FP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı (Mahalli İdarelerden Sorumlu)

HAS PARTİ Kurucusu, GİK Üyesi, Genel Başkan Baş Danışmanı

 


BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yazdyrylabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 14 yorum yazılmıştır.

Ahekim [ 30 Ekim 2013, 12:12 ]
BU ELAZİĞ HALKINA BÜYÜK BİR MÜJDEDİR Kİ
El-aziz in geleceğini geçmiş deneyim ve tecrübeleri ile imar edecek, geleceğin başkanı aziz El-aziz sevdalısı halkına hizmetkar olmak için başvuruda bulunmuştur. Elazığ için hayırlı olması dileğiyle, Allah muvaffak kılsın.
A.H.Ö [ 27 Ekim 2013, 20:46 ]
ELAZIĞ TEMİZLENİYOR...
Var olan yetersiz amaçlarını gerçekleştirmede mutlak iradelerini ileri süremeyen hak yiyicilerden.
Halkını düşünmeyip, ihtiyaçları için çaba harcamayan adalet yoksullarından.
İhtiyaçlara cevap olma düşüncesinden oldukça uzak, yeni fikirler ve yetkin projeler ortaya koyamayan hasta düşüncelerden.
Zamanın ve yaşamin gerisinde var olmayı kabul edip. "an"ın peşinde koşturmayı ilericilik gören gerici zihniyetlerden.
ELAZIĞ TEMİZLENİYOR...

Biz yarını bugünden gören, açık ve isabetli gerçekler ile var olanı değerlendiren bir millet olarak, yeşeren aydınlık bir Türkiyede solmaya yüztutmuş karanlık bir Elazığ istemiyoruz; geleceği gören, kendini ifadede acziyet göstermeyen, söylem ve eylemleri etkileyici ve tutarlı, hakkı ve batılı vicdan ı mutlak çerçevesinde değerlendiren; hakta "yanılmaz", adalette "yanılmaz", gerçeği ve geleceği görmekte "yanılmaz", batıla karşı "mücahid", zalime zulme ve zulmü olağan görenlere karşı "mücahid" özünde ve sözünde sağlam bir başkan istiyoruz.
Elazığ olarak biz Yanılmaz bir Mücahid istiyoruz.
akpartili [ 17 Eylül 2013, 05:35 ]
İnşallah Saadet partisinde il başkani iken Başbakana çok sallamamistir.
Malûm saadetciler akpartilileri halen neredeyse dinden çıkmış gibi görüyorlar.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Siyaset

En Çok Okunan Haberler

TÜRKİYE UYANIK OLMALI!24 Ağustos 2016

Elazığ Star Haber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi